JUSTYNA TYFEL-PALUSZEK

O MNIE

Moim rodzinnym miastem jest Częstochowa, tu się urodziłam. To wiele lat temu w częstochowskich szpitalach rodziły się moje fascynacje medycyną, a moja droga skierowała się ku choremu człowiekowi. Studia na Wydziale Lekarskim w Krakowie ukończyłam w 2004 roku i od tego czasu Kraków stał się moim drugim domem.

Swoją pracę zawodową rozpoczęłam w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie, gdzie odbywałam szkolenie specjalizacyjne z chorób wewnętrznych.
Tytuł specjalisty chorób wewnętrznych uzyskałam w 2014r. Od samego początku interna była moim świadomym wyborem ze względu na szeroki wachlarz schorzeń internistycznych, co daje możliwość spoglądania na Pacjęta jako ontergalna całość, aby zapewnić mu pełną harmonię.

Kształcenie specjalistyczne z zakresu chorób płuc odbywałam w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im Jana Pawła II. Tytuł pulmologa otrzymałam w 2016r. Aktualnie w dalszym ciągu pracuję w oddziale pulmologii z pododdziałem onkologii jako asystent.

Od kilkunastu lat (od samego początku mojej pracy zawodowej) jestem również związana z Krakowskim Hospicjum – gdzie pracuję w oddziale stacjonarnym w ramach dyżurów oraz przede wszystkim z chorymi w ramach hospicjum domowego w ich domach. Moim celem jest wspieranie opieką PALIATYWNĄ, postępowaniem objawowym chorych zmagających się z chorobą nowotworową na jak najwcześniejszym etapie choroby.

Praca w poradni internistycznej i pulmonologicznej, doświadczenie zdobyte w pracy na SOR oraz praca w „terenie” pokazały mi szeroki wachlarz problemów z jakimi boryka się Polski pacjent. Jako specjalista chorób płuc cały czas jestem aktywna, przede wszystkim jako internista, dzięki temu mogę zaopiekować się moimi chorymi całościowo. Pochylona nad potrzebami chorych i wsłuchana w ich głos staram się wyjść im na przeciw. Zawsze największą dla mnie wartością i dążeniem jako lekarza było stać jak najbliżej chorego, towarzyszyć mu w jego chorobie, leczyć ją i wyleczyć lub uczyć z tą chorobą żyć.

Specjalizacje:

Choroby płuc
Choroby wewnętrzne

ODDZIAŁ W KRAKOWIE

ADRES

ul. Kącik 5/1

30-549 Kraków

woj. małopolskie

KONTAKT

Telefon: +48 532 879 275

E-mail:kontakt@eklinikasnu.pl

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 16:00

ODDZIAŁ W CZĘSTOCHOWIE

ADRES

ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 9

42-217 Częstochowa

woj. śląskie

KONTAKT

Telefon: +48 602 591 969

E-mail:kontakt@eklinikasnu.pl

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 16:00